Prelistavanje! Šta donosi novembarski broj magazina Ljepota i Zdravlje
[video width="1920" height="1080" mp4="https://www.ljepotaizdravlje.ba/wp-content/uploads/2024/10/LjepotaiZdravlje193_10sec_BIH_HD.mp4"][/video] N...
S poznatom dizajnericom smo ekskluzivno zaronili u njen novi showroom u Sarajevu – mjesto gdje vrijeme teče sporije, a kreativnost, sloboda i mašta su apsolutni vladari.
Njena priča o brendu Belma Tvico, novim projektima i saradnjama, kao i novog showroom-a koji preslikava identitet njenog branda, bila je inspirativna i otkrila nam je dubinu i strast koju Belma unosi u svaki segment svog rada. Intervju možete pronaći od 15. stranice do 22.
Nova generacija medicinskih aparata i najnovijih tehnologija u aparatnoj kozmetičkoj industriji omogućava nam mnogo toga: topljenje celulita i masnog tkiva, smanjenje oticanja, izglađivanje kože. Sada je pravi trenutak da o njima saznamo više. Više informacija o body boost-u nalazi se na stranicama 34 i 35.
Doživjeli smo ga na snimanju novog modnog editorijala, a vama želimo jednako zabavno ljeto ispunjeno morskim radostima… Pravi ljetni vibe čitajte od 49. stranice do 56. stranice.
Da li ste i vi među onima koji imaju problem sa obuzdavanjem kad je slatko u pitanju, a pritom imate i pomalo viška kad je o kilogramima riječ, pogotovo u predjelu stomaka? A da li vam je poznata činjenica da je oboljelih od dijabetesa u svihetu trenutno sedam posto populacije, dok je onih koji i ne znaju da imaju dijabetes čak 46,5 posto? Više informacija nalazi se od 57. stranice do 60.
Kada beba može da krene na svoje prvo ljetovanje? Koliko dijete treba da bude staro da bi roditelji s njime mogli da idu na turističko putovanje? O čemu treba da vode računa roditelji male djece dok su na plaži? Šta sve treba uraditi, prije nego što krenemo na put? Da li beba smije da se izlaže suncu? Sva ta pitanja postavili smo stručnjaku. Odgovori se nalaze u novom ljetnom dvobroju od 62. stranice do 64.
Kaže se da je kortizol spona između tjelesnog i psihičkog, jer se naša unutrašnja osjećanja prevode na „jezik” kortizola, odnosno na nivoe kortizola u krvi i drugim tjelesnim tečnostima. Ti nivoi se mogu izraziti u brojkama i njihovo balansiranje je od velikog značaja za naše zdravlje.
Klasična medicina se uglavnom bavila ili potpunim odsustvom kortizola, što se pojavljuje kada nadbubrežne žlijezde ne rade, ili hiperprodukcijom kortizola, što se dešava ili zbog nekih tumora ili kao nusefekat farmakoterapije. Ipak, većina nas je u „sivoj zoni” regulacije kortizola: neki od nas regulišu nivo kortizola bolje, a neki lošije. Više o kortizolu čitajte na 74, 75. i 76. stranici
ljepotaizdravlje.ba