Najprljavija mjesta u kući na koja zaboravljate
Kada pomislimo na prljavštinu u domu, najčešće nam padaju na pamet kuhinja ili WC, ali to nisu uvijek najprljavija mjesta...
Peglanje je mnogima prava muka i jedan od najmrskijih kućnih poslova, posebno što dugo traje, a na kraju se uopšte ne vidi koliko ste se namučili.
Ako uz to peglu ne održavate, onda vam se čak može dogoditi da kamenac i prljavština ostave trag na osjetljivijim komadima odjeće. Osim klasičnih načina čišćenja, dno pegle uronite u mješavinu sirćeta i vode pa pustite da odstoji, a kasnije počistite.
Probajte da napravite pastu od jedne kašike vode i dvije kašike sode bikarbone pa je namažite na dno. Uzmite pamučnu krpicu i dobro istrljajte pa obrišite ostatke.
Za čišćenje rupica kroz koje ide para dobro će vam doći obični štapići za uši. Štapić umočite u destilovanu vodu i zatim očistite rupice. Dozer za destilovanu vodu možete očistiti tako da ulijete u mješavinu destilovane vode i sirćeta pa pustite da odstoji oko pola sata kako bi sirće djelovalo i rastopilo ono što se nakupilo. Pomiješajte tri četvrtine šoljice vode i 1/4 šoljice bijelog sirćeta. Zatim uključite peglu i koristite opciju za paru kako bi se pegla dodatno pročistila. Ostatak vode samo izlijte.
Kada budete koristili dugme za izbacivanje pare, moguće je da će iz pegle početi da padaju bijeli komadići kamenca pa pazite iznad koje površine to radite jer ćete posle morati to i da počistite.
Izvor: tportal.hr