8 brzih rješenja za ispucale zanoktice
Zima je i mnoge od nas nerviraju ispucale zanoktice. Nisu samo ružne, već i bolne. Srećom, i za taj problem postoji rješenje, to jest više njih. Z...
Kako biste spriječili da vam koža na laktovima bude gruba i suha, prestanite da se oslanjate na laktove, pogotovo ako vam je posao kancelarijski, pa čitav dan vršite pritisak na laktove. Naravno, odvikavanje od ove navike nije dovoljno, a postoji nekoliko koraka u njezi koje bi trebalo da uvedete u svakodnevnu rutinu.
Za suhe laktove ne važi pravilo kao za ostatak tijela da se prvo utapka vlaga, pa da se tek onda njeguju. Čak suprotno. Poslije tuširanja nemojte da brišete laktove, već na još vlažne nanesite hidratantnu kremu. Tako ćete sačuvati vlagu u njima i dodatno ih hidrirati.
Lagane kreme i gelovi moćno hidriraju, a sve su popularniji pošto se brzo upijaju, pa vam treba malo vremena kad ih namažete da se upiju prije oblačenja. Ipak, za suhu kožu koristite preparate koji su gušće formulacije zato što oni ujedno prave i barijeru na koži, što zadržava vlagu.
Uz sve blagodati vrele vode poput opuštanja, ona u stvari isušuje kožu, pogotovu ako je već suha i ako se predugo tuširate.
Suhi laktovi traže blaga sredstva za pranje koja čuvaju vlagu i ne iritiraju. Koristite preparate za suhu ili osjetljivu kožu, a ako vam nestanu, slobodno iskoristite gel za pranje lica.
Ne morate da kupujete skupe kreme i preparate, ali svako veče treba da namažete laktove. Birajte kreme s prirodnim uljima, gušće, ili vazelin, koji je najpovoljniji, a provjereno efikasan. Namazane laktove zaštite pamučnom krpom da obezbijedite da se sve upije.
I kod normalne kože potrebno je uklanjati mrtve ćelije da bi bilo koji preparat mogao da djeluje, a kod suhe kože laktova pogotovo. Možete da koristite hemijski piling, odnosno kreme s voćnim kiselinama, ili fizički, odnosno mehanički piling.
gpointstudio / iStock / Getty Images Plus