Phubbing: Ignorisanje u doba pametnih telefona
Phubbing, ili ignorisanje u doba pametnih telefona, postaje sveprisutna pojava koja narušava međuljudske odnose i emocionalnu povezanost Kada je o...
Dakle, vi i vaš (vrlo slatki) kolega danima pričate na poslu o vašoj ljubavi prema određenoj seriji, što znači da ste konačno našli nekoga sa kim možete pričati o novoj sezoni (s obzirom da vaš partner jedva zna da serija čak postoji)…
Iako večernja razmjena SMS-a sa njim o posljednjoj epizodi nije za vas nikakv bauk, vaš partner ovo može smatrati mikrovaranjem.
Šta je to mikrovaranje?
Stručnjaci mikrovaranje opisuju nizom nekoliko malih aktivnosti koje čini osoba ili fizičkim i emotivnim fokusiranjem na nekoga izvan ljubavne veze. Neki primjeri – lažete druge o vašem ljubavnom statusu (kažete da ste sami), imate određenu osobu u imeniku pod lažnim imenom, ili ste tajno u kontaktu sa nekim. Sve ovo je mikrovaranje. Za neke, mikrovaranje je čak i kada njihov partner lajkuje nečiju fotografiju na Instagramu. Neke od akcija su naravno kontroverzne, dok su druge potpuno normalne.
Kada treba da brinete o mikrovaranju?
Kada je u pitanju ponašanje u odnosu, svako ima svoje tumačenje onoga što je dozvoljeno, a šta nije. Ali ako vaš odnos sa nekim drugim utiče na vaš odnos sa partnerom, onda je to definitivno pokazatelj da nešto nije u redu.
Zaključak – ako ste zabrinuti zbog ponašanja vašeg partnera, pričajte o tome iskreno i postavite granice. Na kraju, sve veze treba da budu zasnovane na otvorenoj komunikaciji.
Izvor: Ženski magazin
iStock/Getty Images Plus