
Moda proljeća 2025. u znaku roze boje
Moda proljeća 2025. godine bit će u znaku roze boje koja dominira na pistama i u garderobama ljubitelja mode. Na...
Giorgio Armani službeno je objavio vijesti da će Armani grupa prestati da koristi pravo krzno u svim svojim proizvodima.
Osam linija koje spadaju u modnu grupaciju uključuju brendove Giorgio Armani, Armani Collezioni, Emporio Armani, Armani Privé, AJ Armani Jeans, A/X Armani Exchange, Armani Junior i Armani Casa. Odluka će se početi sprovoditi u djelo od jeseni 2016.
“Sretan sam što mogu objaviti da se Armani grupa čvrsto obavezala da stane u kraj korištenju životinjskog krzna u svim svojim kolekcijama.” – rekao je Armani za WWD, dodavši kako je tehnološki napredak tokom posljednjih godina omogućio korištenje alternativnih izvora zahvaljujući kojima se može izbjeći okrutnost prema životinjama.
Armani se sada pridružio redu brendova koji promovišu modu lišenu okrutnosti, a među njima su već i H&M, J.Crew, Calvin Klein, Ralph Lauren, Tibi, i Topshop.
Izvor: fashion.hr