Pravo vrijeme za bušenje ušiju kod djece

by | 15 Decembra, 2013

Vjerovatno ste primijetili da neki roditelji probuše svojoj djevojčici uši dok je još jako mala, pošto nema medicinskih razloga za čekanje.

busenje usiju

Potrebno je da budete svjesni da ne rade svi bušenje ušiju odgovarajućom opremom i nemaju svi osoblje obučeno da to radi kako treba, naročito kada su djeca jako mala. Vjerovatno je najbezbjednije da pitate pedijatra da li može da probuši uši djetetu.

Šta treba znati:

– Bušenje ušiju obično se radi bez anestezije jer manje boli od davanja anestetika. Možete djetetu dati dječju dozu brufena prije nego što počne procedura, ukoliko ste zabrinuti.

– Druga stvar, koje traba da se sjetite, je da će malo dijete stalno dodirivati uši, pa lako može da dođe do infekcije. Kako bi ovo spriječili potrebno je da očistite područje oko uha alkoholom ili hidrogenom nekoliko puta dnevno (ili onoliko puta koliko doktor preporuči). Obratite pažnju na eventualno povećano crvenilo ili preosetljivost oko mjesta gdje je uvo probušeno ili na ušnoj školjki. To može da bude indikator infekcije.

– Postoji šansa da dijete dobije alergijsku reakciju na metal nakon bušenja ušiju. Ako se pojavi osip oko minđuše potrebno je da je skinete. Kako bi ovo izbjegli možete da se postarate da dio minđuše koji dodiruje uvo bude od hirurškog čelika ili 14-karatnog zlata. Ako se osip ne povuče to znači da vaša ćerka vjerovatno za sad neće moći da nosi minđuše.

Izvor: superdete