Kako ublažiti anksioznost tokom menstrualnog ciklusa?
Anksioznost tokom menstrualnog ciklusa je jako česta pojava kod mnogih žena. Menstrualni ciklus može biti izazovno razdoblje za mnoge žene, praćen...
Nagle vremenske promjene su veliki stres za organizam. U zavisnosti od zdravstvenih problema s kojim se suočavaju, ljudi promjenu vremena drugačije doživljavaju. Najugroženiji su, svakako, hronični bolesnici, ali i oni bez zdravstvenih tegoba mogu i te kako mučno da reaguju na nagli pad temperature i promjenu atmosferskg pritiska.
Zdrave osobe se najčešće osjećaju malaksalo i pospano. Kako biste lakše podnijeli vremenske oscilacije, neophodno je da unosite dovoljno tečnosti, te da vaša ishrana bude lagana, tj. da se bazira na vitaminima. Savjetuje se i umjerena fizička aktivnost.
Hronični bolesnici treba da se pridržavaju savjeta svog ljekara i da redovno uzimaju terapiju, savjetuju stručnjaci.
S obzirom na to da se meteoropatske reakcije javljaju 4 – 48 sati prije same promjene vremena, organizmu je za prilagođavanje potrebno dva do četri dana. U tom periodu organizam se adaptira na nepovoljnu fazu, kako je ne bi više identifikovao kao negativnu.
Onima čije se psihofizičko stanje bitno pogoršava zbog uticaja vremena, stručnjaci savjetuju da obavezno prate bioprognozu.
Zdrave osobe bi trebalo da prilagode aktivnosti nepovoljnim biometeoropatskim prilikama, te da u tim danima da ne donose važne odluke, a psihičko i fizičko zdravlje da održavaju na najvišem nivou.
Najvažnije je da shvatite kako je nagla promjena vremena prolazna. Družite se sa onima koji će vam popraviti raspoloženje, i bavite prijatnim aktivnostima. Ne zaboravite i da se naoružate optimizmom!
Tekst: Life Content
Izvor: Ljepota.ba