Koliko je šećera previše: Znakovi da unosite previše šećera
Ako ste stalno gladni, imate akne ili promjene raspoloženja, možda je vrijeme da smanjite unos šećera. Evo koji su znakovi da unosite previše šećer...
Morska voda prija zdravima, ali takođe pomaže u liječenju mnogih zdravstvenih tegoba. Osim što oslobađa od stresa, takođe oporavlja pluća, ublažava artritis, smanjuje upale i liječi kožne bolesti.
Morska so je bogata mineralima kao što su magnezijum, kalcijum, kalijum i jod, zbog čega udisanje morskog vazduha oporavlja disajne puteve i bronhije. Zbog toga mnogi tvrde da se na moru “lakše diše”.
“Vazduh u blizini mora je zasićen negativnim jonima, što olakšava disanje i povoljno djeluje na osobe koje boluju od astme”, rekao je doktor George Parker sa klinike Heal Treatment u Londonu.
Zbog svog bogatog sastava, morska voda djeluje blagotvorno i pomaže kod dermatitisa, ekcema i psorijaze. Kalijum iz morske vode može da podstakne liječenje mnogih kožnih bolesti.
“Morska so ima svojstva antiseptika, zbog čega je blagotvorna kod kožnih alergijskih reakcija”, naveo je doktor Parker.
Kombinacijom sporta i kupanja na moru možete se osloboditi bola u leđima, smanjiti upale i ublažiti artritis. Morsko okuženje idealno je za sportske aktivnosti poput plivanja, ronjenja, aerobika u vodi i odbojke na plaži. Uz opuštanje tijela, ovim se podstiče i oslobađanje viška tečnosti iz organizma. Kupanje u morskoj vodi podstaći će funkciju organa koji filtriraju i izlučuju štetne stvari iz organizma, kao što su jetra, bubrezi i koža.
Negativni joni
Morski vazduh sadrži negativne jone i ozon, koji podstiču duboko disanje i pune nas energijom.
“Negativni joni osnažuju imunitet, poboljšavaju koncentraciju, smanjuju nesanicu, depresiju, glavobolju i umor, povoljno djeluju na ljude sa astmom i alergijama”, navodi doktor Parker.
Osim na moru, vazduh zasićen negativnim jonima možemo pronaći u šumama, planinama, blizu vodopada i reka.
IZVOR: NOVOSTI.RS